FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 rregullorja e forumit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Numri i postimeve : 164
Age : 26
lokacioni : BEVERLY HILLS
hobi ose puna juaj : ADMIN I FORUMIT
Registration date : 27/04/2008

rregullorja e forumit Empty
MesazhTitulli: rregullorja e forumit   rregullorja e forumit I_icon_minitimeWed 27 Aug - 22:05

1.Megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.

Ju pranoni tė mos shkruani mesazhe abuzuese, vulgare, tė neveritshme, urryese, kėrcėnuese, shpifėse apo cdo lloj materiali qė mund tė bjerė ndesh me ligjet nė pėrdorim. Shkrime tė tilla do cojnė nė pėrjashtimin tuaj tė menjėhershėm dhe tė pėrhershėm (dhe njoftimin e ISP-sė tuaj). Adresa IP pėr cdo mesazh regjistrohet pėr tė bėrė tė mundur aplikimin e kėtyre procedurave. Ju pranoni qė webmasteri, administratori dhe moderatorėt e kėtij forumi kanė tė drejtė tė fshijnė, redaktojnė, zhvendosin apo kycin cdo temė sipas gjykimit tė tyre. Si pėrdorues ju pranoni qė informacioni qė ju dhatė do tė ruhet nė njė regjistėr. Megjithėse ky informacion nuk do i jepet askujt pa lejen tuaj webmasteri, administratori dhe moderatorėt nuk mund tė mbahen pėrgjegjės nqs ky informacion vidhet.

Ky forum pėrdor cookies pėr tė ruajtur informacion nė kompjuterin tuaj. Kėto cookies nuk pėrmbajnė asnjė informacion personal, ato shėrbejnė vetėm pėr pėrmirėsimin e shėrbimit qė ofrohet nga ky forum. Adresa e postės elektronike pėrdoret vetėm pėr konfirmimin e regjistrimit tuaj dhe fjalėkalimit (dhe nė rastet kur u dėrgohet njė fjalėkalimi i ri nqs harroni atė qė kishit).


2Kjo regullore ėshtė e nevojshme pėr mirėmbajtjen e forumit dhe me tė organizuar qė ai tė jėtė mė ndihmues dhe i dobishem pėr Ju.

Ēdo anėtar ėshtė i lire tė shkruaje mesazhe tė postoj tema nesė kėtu NUK:


1. Shkrimi i mesazheve ne gjuhė tė ndrysheme nga Shqipja seshte lejuar
2. Nxisin racizem, luftė, ose akte tė kunderligjshme.
3. Bėjnė propogandė partiake nė formen e slloganeve, thirrjeve ose programeve (pėrjashtohet informimi dhe analiza).
4. Reklamohen faqe tė tjera interneti pa lejen e stafit.
5. Vendosin foto tė cilat kanė si permbajtje njė nga 4 pikat e mesiperme.
6. Shkrimi i gjithe mesazhit me shkronja kapitale.
7. Dėrgimi i mesazheve private kėrcenuese ose ofenduese stafit ose anėtareve tė tjerė tė forumit.
8. Cenojnė nderin ose ofendojnė njė pjestar tė stafit ose njė anėtar tjeter tė forumit.
9. Reklamimi i produkteve ose veprimeve ilegale,pornografike, ose pirate.
10. Ndalohet nė mėnyre absolute vendosja e mesazheve/email-ve/chat log private nė kėtė forum.
11.Asnjė diskutim Warez nuk do tolerohet.Asnjė link eD2K me tė drejta Autori.


Pika 1: Gjuha kryesore ėshtė Shqipja. Gjuhėt e tjera do tė lejohen vetėm nė rastet kur shprehin:
( thėnie apo batuta, terma apo fjalė qė nuk kanė pėrkthime nė gjuhėn shqipe)
Nė rast shkelje tė kėsaj pike postimi do tė ndryshohet ose fshihet.

Pika 2:Ēdo mesazh i postuar do te editohet dhe nqs Anėtari do tė vazhdoje tė nxitė ēfare ėshtė e folur nė kėtė pike do tė Perjashtohet.

Pika3:Ēdo Anėtare ka mendimet e tije dhe nuk ėshtė nevoja e propagandave dhe sllogane tė ndryshėm lidhur me kėtė pikė.

Pika 4:Reklamimi faqeve nė firme apo nėpėr forume ėshtė rreptesisht i ndaluar pėr motive sigurie tė Anėtareve.
Linket e dyshimtė(pėr virusa e syware) nė Tema do tė editohen ose fshihen.

Pika 5:Gjithashtu ēdo foto qė pėrfshin veēse njė nga pikat lart do tė editohet dhe Anėtari do tė marri paralajmėrim.

Pika 6:Nuk lejohet shkrimi i gjithė mesazheve me shkronja kapitale.Kjo bėhet tė mbajtur forumin sa me tė organizuar.

Pika 7-8:Nė forum hyjnė anėtarė tė moshave tė ndryshme, me tradita tė ndryshme,
me botėkuptime tė ndryshme, me eksperienca jete tė ndryshme, me interesa dhe hobe tė ndryshme.
Sillni Respekt pėr ēdo Anėtarė tė Forumit.

Pika 9:Ēdo permbajtje e pėrfolur nė kėtė pike ėshtė gjithashtu e ndaluar.

Pika 10-11:Nuk lejohen postimet e materialeve me Te Drejta Autori.Kėtė mund ta bėni nė privat.
Nuk lejohet asnjė lloj seriali tė postohet.Kėtė mund ta bėni nė privat.


Ēdo anėtar i forumit ėshtė i detyruar t'i respektojė kėto rregulla pa pėrjashtim.

Argėtohuni sa tė mundeni nė Forumin tonė.
Mundohuni tė jeni tė sjellshėm dhe ndihmoni njėri tjetrin nė forum.
Bėni njė kėrkim para se tė hapni njė temė tė re.

Mesazhet qė pėrmbushin qoftė edhe njė prej ketyre kushteve do tė modifikohen ose fshihen nga moderatoret.
Anėtarėt qė thyejnė nė mėnyre frekuente kėto rregulla nuk do tė lejohen tė shkruajne nė forum pėr njė periudhe tė caktuar ose do tė pėrjashtohen.
Gjuha kryesore ne forum eshte gjuha Shqipe, perdorimi I fjaleve te huaja lejovet vetem
ne raste kur nuk ka perkthim adekuat ne gjuhen shqipe, gjithashte jane te lejuara edhe
dialektet e shqipes.

Ndalohen rreptesisht postimet qe kane ne permbajte : sharje , fjale ofenduese,
pornografi,apo dallime krahinore ose racisem .


Nese nuk mund te pranoni mendimin ndryshe te anetareve tjere nuk eshte e lejuar ti
impononi mendimet tuaja me force.

Ne forum eshte i ndaluar ēdo lloj reklamimi i paautorizuar,nje gjest i tille do te rezultoje me fshirje apo editim te postimit .

Sygjerohet qe para cdo hapje te temave te reja te kerkohet se pari se nese eksiston ajo teme , temat me permbatje te njejte do te fshihen apo bashkohen .

Eshte e ndaluar te krijohen dy e me shume usera (llogari) per nje anetar.

Prezantimi mund te behet vetem ne forumin e dedikuar per prezantim rezanto veten.

Ju mund te prezantoni webfaqen tuaj vetem nje here te vetme.

Ju duhet te vendosni nje link apo nje banner te PEJACITY`t ne webfaqen tuaj. si reklam e yna perndryshe ju smund te reklamoni webin tuaj

Te gjithe anetaret jane te lutur te rrespektojne rregullat e drejtshkrimit te gjuhes shqipe, kjo sepse eshte e rendesishme qe ne forum te perdoret gjuhe e paster shqipe, dhe qe anetaret ta kuptojne me mire njeri tjetrin.

Varesisht sipas thyerjes se rregullave cdo anetar do te marr vrejtje me PM (nga Stafi) si dhe vrejtje publike.

Stafi i PEJACITY`t mban te drejten ta ndryshoj rregulloren ne cdo kohe.Te gjithe anetaret duhet ti respektojne te gjitha pikat e rregullores.

Kėto rregulla janė tė konsultushme dhe nė menun Rregullat e Forumit

Ju urojm njė qėndrim sa mė tė kėndshem
ME RESPEKT STAFI I PEJA CITY

per gjdo gje lajmeroni administratorin ne adm-pejacity@hotmail.com

no coment
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://pejacity.albanianforum.net
 
rregullorja e forumit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: PEJACITY :: regullorja-
Kėrce tek: