FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 e pabesushem por e vertet 2

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Numri i postimeve : 164
Age : 26
lokacioni : BEVERLY HILLS
hobi ose puna juaj : ADMIN I FORUMIT
Registration date : 27/04/2008

e pabesushem por e vertet 2 Empty
MesazhTitulli: e pabesushem por e vertet 2   e pabesushem por e vertet 2 I_icon_minitimeSun 7 Sep - 1:27

1) New York City ka 11 shkronja...
2) Afghanistan ka 11 shkronja...
3) Ramsin Yuseb (Terroristi qe tentoi te shkatrronte Kullat Binjake ne 1993) ka 11 shkronja...
4) George W Bush ka 11 shkronja...

Mund te jete nje koincidence, por nuk mbaron me kaq:


1) New York eshte shteti i 11-te i SHBA-se.
2) Avioni i pare qe goditi Kullat Binjake ishte avioni me numer udhetimi 11.
3) Ky avion kishte te regjistruar 92 pasagjere. 9 + 2 = 11
4) Avioni me numer udhetimi 77, i dyti qe goditi Kullat Binjake, kishte te regjistruar 65 pasagjere. 6 + 5 = 11
5) E gjithe kjo ndodhi me 11 Shtator, ose 9/11 sic njihet ne publik. 9 +1+1 = 11
6) Ky kombinim numrash (911) eshte i njejte me numrin e telefonit per Emergjencat ne SHBA. 9 + 1 + 1 = 11.

Koincidencat?! Vazhdojne...

1) Numri total i viktimave ne te dy avionet eshte 254. 2 + 5 + 4 = 11.
2) 11 Shtatori eshte dita e 254 e vitit kalendarik. Serish 2 + 5 + 4 = 11.
3) Bombardimet ne Madrid ndodhen me 3/11/2004. 3 + 1 + 1 + 2 + 4 = 11.
4) Tragjedia e Madridid ndodhi fiks 911 dite mbas tragjedise ne New York.

Tani gjerat behen pak me te cuditshme:

Pervec vizave dhe yjeve qe formojne flamurin e SHBA-se, ky shtet ka nje
simbol tjeter me te cilin njihet ne bote, Shqiponjen. Teksti i meposhtem
eshte shkeputur nga Kurani:

Nje bir i Arabise do te zgjoje friken e Shqiponjes.
Zemerimi i Shqiponjes do te godase gjithe tokat e Allahut edhe pse nje
pjese e ketyre tokave do te gezohen per kete. E megjithate zemerimi i
Shqiponjes do te pastroje tokat e Allahut dhe paqe do te jete serish. Ky eshte paragrafi numer 9.11 ne Kuran.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://pejacity.albanianforum.net
 
e pabesushem por e vertet 2
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: sondazhe .te ndryshme etj :: albumi fotografik-
Kėrce tek: