FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Bukuria Vjen Nga Lulet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Numri i postimeve : 164
Age : 26
lokacioni : BEVERLY HILLS
hobi ose puna juaj : ADMIN I FORUMIT
Registration date : 27/04/2008

Bukuria Vjen Nga Lulet Empty
MesazhTitulli: Bukuria Vjen Nga Lulet   Bukuria Vjen Nga Lulet I_icon_minitimeSun 7 Sep - 1:34

Banjot me lule kanė te meshkujt tė njėjtin efekt si hormonet. Kush kėrkon tė jetė i bukur dhe tė ndihet nė harmoni me trupin e vet duhet tė pėrdorė gjithēka qė ėshtė natyrale. Fitokozmetika ėshtė pikėrisht ajo degė e trajtimeve estetike qė pėrdor bimėt nė trajtimet qė ofron. Bojėra me pėrmbajtje bimore, maska tė ndryshme me alga, parfume qė pėrdorin erėn e pazėvendėsueshme tė luleve janė pėrdorur gjithnjė nė qendrat mė tė famshme estetike.


Kohėt e fundit nga njė studim amerikan ėshtė zbuluar qė banjat me lule apo masazhet me vajra bimorė janė ideale pėr njė femėr qė tė zbulojė bukurinė dhe sensualitetin e vet. Pėrdorimi i bimėve edhe nga meshkujt, i shkakton kėtyre tė fundit tė njėjtėn efekt qė japin hormonet.

Pra ėshtė pikėrisht momenti i duhur qė t,i dhuroni kėtė kėnaqėsi vetes tuaj.Pėr kėtė qėllim mund tė pėrdorni lloje tė ndryshme lulesh, ku secila prej tyre ka njė efekt specifik nė bukurinė tuaj. Kėshtu nėse doni tė keni njė ngjyrė trupi tė bukur nė sezonine verės, ideale do tė ishte pėrdorimi i lulediellit e pasur nė vitamina D dhe E.

Mimozat meqė pėrmbajnė hekur, zink dhe magnez ndihmojnė qė lėkura juaj tė jetė mė elastike, duke eliminuar kėshtu problemet e kėputjeve tė epidermės apo celulitit. Nėse doni tė ndiheni e bukur si njė perėndeshė, pėrdorni banjat dhe mesazhet me petale trėndafili. Trėndafili, ndryshe mbretėresha e luleve falė vitaminave C dhe E ka efekt regjenerues pėr fytyrėn dhe eliminon ēdo shenjė plakjeje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://pejacity.albanianforum.net
 
Bukuria Vjen Nga Lulet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: zbavitje muzik msn etj :: kuriozitete-
Kėrce tek: