FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Njeriu mė i trashė nė botė dobėsohet pėr 230 kilogramė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Numri i postimeve : 164
Age : 26
lokacioni : BEVERLY HILLS
hobi ose puna juaj : ADMIN I FORUMIT
Registration date : 27/04/2008

Njeriu mė i trashė nė botė dobėsohet pėr 230 kilogramė Empty
MesazhTitulli: Njeriu mė i trashė nė botė dobėsohet pėr 230 kilogramė   Njeriu mė i trashė nė botė dobėsohet pėr 230 kilogramė I_icon_minitimeSun 7 Sep - 1:37

Njeriu mė i trashė nė botė dobėsohet pėr 230 kilogramė Chrisl10


Njeriu mė i trashė nė botė dobėsohet pėr 230 kilogramė


Meksikani Manuel Uribe, i cili nė vitin 2007 ishte regjistruar nė librin e rekordeve Guinness si njeriu mė i rėndė nė botė, ka njoftuar kėto ditė se ėshtė dobėsuar pėr 230 kilogramė pas dietės sė filluar nė fillim tė vitit 2006. Ai mė parė kishte 570 kilogramė, njofton AFP.
"Kjo ėshtė njė festė e madhe. Ndihem shumė mirė, ndėrsa doktorėt thonė se asnjėherė mė parė nuk kam qenė mė i shėndetshėm", ka deklaruar Uribe nė bisedėn telefonike pėr korrespondentin e AFP-sė.

Ushqimi i kontrolluar dhe ushtrimet fizike tė cilat i ka kryer nė krevatin e tij, i kanė mundėsuar Uribes qė tė zvogėlojė peshėn e tij nė 340 kilogramė. Qėllimi i tij, megjithatė, mbetet qė gjatė katėr vjetėve tė ardhshme tė kthehet nė peshėn prej 120 kilogramėsh.

Manuel Uribe (41-vjeēar), i gjatė 1.94 metra qysh prej vitit 1992 ka filluar tė trashet pėr sė tepėrmi, dhe si pasojė, nuk ka mundur tė lėvizė. Ai jeton nė shtėpinė e tij nė Monterrey nė veri tė Meksikės, ku e ėma dhe e fejuara e tij pėrkujdesen pėr tė.

Deri nė moshėn 22-vjeēare ai ka pasur 130 kilogramė dhe atėbotė ka jetuar e punuar normalisht nė SHBA. "Atėherė kam filluar tė trashem shumė shpejt dhe pa ndalim", ka deklaruar Uribe nė njė intervistė televizive gjatė vitit tė kaluar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://pejacity.albanianforum.net
 
Njeriu mė i trashė nė botė dobėsohet pėr 230 kilogramė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: zbavitje muzik msn etj :: kuriozitete-
Kėrce tek: