FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Ligjet me te cuditshme ne bote !!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Numri i postimeve : 164
Age : 26
lokacioni : BEVERLY HILLS
hobi ose puna juaj : ADMIN I FORUMIT
Registration date : 27/04/2008

Ligjet me te cuditshme ne bote !!! Empty
MesazhTitulli: Ligjet me te cuditshme ne bote !!!   Ligjet me te cuditshme ne bote !!! I_icon_minitimeTue 7 Oct - 15:02

Nė Ilinois (SHBA) ndalohet pėrdorimi i anglishtes. Gjuha zyrtare dhe e vetmja e lejuar ėshtė...amerikanishtja.

Nė Masaēusets, cilido qė merr pjesė nė njė varrim nuk mund tė hajė mė tepėr se 3 senduiēė.

Nė Altuna tė Pensilvanisė, u ndalohet bejbi-siterve tė hanė nga frigoriferi i punėdhėnėsit tė tyre.

Nė Gjeorgji, ligji ndalon pėrhapjen e thashethemeve. (mirė qe sjetojm ne Gjeorgji ne shqiptaret )

Nė Uallden, nė shtetin e Nju Jorkut, ėshtė e ndaluar t`i japėsh dikujt ujė pa certifikatė kontrolli.

Nė Suedi ligji u ndalon prindėrve tė ofendojnė fėmijėt.

Nė fisin indian Malagasai, djemtė e kanė tė ndaluar tė jenė mė tė gjatė se babai i tyre. Shkelėsit dėnohen me para ose me njė lopė.

Nė Peru u ndalohet prindėrve tu venė fėmijėve tė tyre emra qesharakė. Kjo erdhi pasi u vunė re raste tė tilla kur fėmijėve u ishin vėnė emra si "H2O, synetli, konflikt, kokėprerė, greenspeace,etj.

Nė Texarkana tė Arkansasit, ēdo person qė hap njė derė ėshtė i detyruar me ligj qė ta mbyllė atė.
Nė rezervėn e indianėve Paiutė, nė Kaliforni, njė vjehėrr nuk ka tė drejtė tė qėndrojė mė tepėr se 30 ditė nė vit tek fėmijėt e saj.

Nė Idaho (SHBA) u ndalohet burrave tu bėjnė dhuratė grave kuti me ēokollatė mė tė lehta se 25 kilogramė.

Nė Karolinėn e Veriut, ndalohet kėndimi i keq. (kush ėshtė i stonuar ben gati denimin me vdekje )

Nė Pitsburg tė Pensilvanisė ėshtė e ndaluar me ligj tė flesh nė njė frigorifer.

Nė Nebraska ndalohet teshtitja nė publik.

Nė Boston ndalohet tė luash violinė nė rrugė.

Nė Oklahoma ndalohet pėrgjimi nė dyert e tė tjerėve.

Nė Tombston, Arizona, nuk lejohet askush mbi moshėn 18-vjeēare tė qeshė nėse nuk i ka tė gjithė dhėmbėt nė gojė.

Nė Thri Forks, Idaho, u ndalohet burrave tu bėjnė frymėmarrje artificiale derrave, qenve dhe maceve.

Nė njė nga fiset e Amazonisė ndalohet varrosja e njerėzve qė vdesin. Pėr kėtė arsye tė moshuarit qė vdesin prihen dhe hahen nga antarėt e familjes. Sidoqoftė nga ky rregull shpėtojnė gratė tė cilat kanė tė drejtė tė varrosen, meqenėse indianėt e Amazonisė besojnė ...se mishi i tyre ėshtė helmues.

Nė qyteti e Ēikos, Kaliforni, ndalohet shpėrthimi i njė bombe bėrthamore brenda qytetit. Shkelja dėnohet me 500 dollarė

Jasper- Alabama ėshtė e ndaluar qe burri tė rrahi gruan me njė shkop me tė madh se diametri i gishtit tė madh.
ėshtė e ndaluar me ligj tė luash Domino tė Djelave.

Alaska - ėshtė e ndaluar me ligj qe dreret tė bejne sex ne rruget e qytetit, dhe ėshtė e ndaluar tu japesh alcohol drereve.

Tucson- Arizona ėshtė e ndaluar qe femrat tė veshin pantallona.

Globe-Arizona ėshtė e ndaluar qe tė luash letra ne rruge me njė Native American.

Fayetteville-Arizona burri mund tė rrahi gruan ligjerisht, por vetem njė here ne muaj.

Arkansas- Flirtimi midis njė burri dhe njė gruaje ne rruget e Little Rock ka pasoja me 30 ditė burg
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://pejacity.albanianforum.net
looney tun
TOP POSTUES
TOP POSTUES
looney tun

Male
Numri i postimeve : 81
Age : 26
lokacioni : pej
Registration date : 14/08/2008

Ligjet me te cuditshme ne bote !!! Empty
MesazhTitulli: Re: Ligjet me te cuditshme ne bote !!!   Ligjet me te cuditshme ne bote !!! I_icon_minitimeTue 4 Nov - 22:56

paramendo me kon edhe ne kosov kto ligje i kishin fik njerzin

no coment
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
york

york

Male
Numri i postimeve : 19
Age : 26
lokacioni : pej
Registration date : 17/06/2008

Ligjet me te cuditshme ne bote !!! Empty
MesazhTitulli: Nė Karolinėn e Veriut, ndalohet kėndimi i keq. (kush ėshtė i stonuar ben gati denimin me vdekje )   Ligjet me te cuditshme ne bote !!! I_icon_minitimeWed 5 Nov - 9:12

hahaha sa kam qesh po ja prejkan kryt

no coment
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.dock
team
team
Mr.dock

Male
Numri i postimeve : 87
Age : 89
lokacioni : peja
hobi ose puna juaj : xxx
Registration date : 15/06/2008

Ligjet me te cuditshme ne bote !!! Empty
MesazhTitulli: Arkansas- Flirtimi midis njė burri dhe njė gruaje ne rruget e Little Rock ka pasoja me 30 ditė burg   Ligjet me te cuditshme ne bote !!! I_icon_minitimeWed 5 Nov - 9:13

e me kon ktu ne kosov ka pasoja me shtatzani hahaha Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven


no coment
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Ligjet me te cuditshme ne bote !!! Empty
MesazhTitulli: Re: Ligjet me te cuditshme ne bote !!!   Ligjet me te cuditshme ne bote !!! I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ligjet me te cuditshme ne bote !!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: zbavitje muzik msn etj :: kuriozitete-
Kėrce tek: