FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 himni i kosoves

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Numri i postimeve : 164
Age : 26
lokacioni : BEVERLY HILLS
hobi ose puna juaj : ADMIN I FORUMIT
Registration date : 27/04/2008

himni i kosoves Empty
MesazhTitulli: himni i kosoves   himni i kosoves I_icon_minitimeThu 9 Oct - 15:32

HIMNI I "KOSOVĖS"

Rreth korrupcionit te pėrbashkuar,
Me njė dėshirė e njė qėllim,
Tė gjithė atje duke u betuar,
Tė vjedhim Kosoven pa mėshirė

Nga korrupcioni veq ai largohet,
Qė ėshtė lindur tradhėtor,
Kush ėshtė burrė nuk frikohet,
Por vjedhė, por vjedhė si njė shenjtor
Nė dorė paret do t'i mbajmė,
Tė mbrojmė vetveten nga ēdo kėnd.
Tė drejtat tona ne s'i ndajmė,
Kėtu njerzit e ndershem nuk kanė vend

Se Peterseni tha me gojė tė vetė,
Qė korrupcioni kėtu ka vend,
Por Kosova do tė na rrojė,
Pėr tė, pėr tė luftojmė dhe ne.
Trim, burrė quhet dhe nderohet,
Korrupcionit kush iu bė theror;
Pėr jetė ai do tė kujtohet,
Qė vjedhė, dhe vjedhė si njė shenjtor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://pejacity.albanianforum.net
 
himni i kosoves
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: sondazhe .te ndryshme etj :: te ndryshme-
Kėrce tek: