FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 TREGIMI ILUSTRUES

Shko poshtė 
AutoriMesazh
looney tun
TOP POSTUES
TOP POSTUES
avatar

Male
Numri i postimeve : 81
Age : 25
lokacioni : pej
Registration date : 14/08/2008

MesazhTitulli: TREGIMI ILUSTRUES   Sat 8 Nov - 0:20

Mė 25 nėntor tė vitit 1991, rreth orės 9:00 tė mėngjesit u ndalova nga policia. Nė ato momente nuk kishte probleme. . . Mė pas u dėrgova nė stacionin policor nė Bobigni. Mė dėrguan nė katin e parė ku filluan tė mė godasin pėrafėrisht tetė persona. U detyrova tė ulem nė gjunjė. Njė polic mė kapi flokėt dhe mė ngriti lart. Njė polic tjetėr mė godiste vazhdimisht nė kokė me njė mjet qė i ngjate shkopit tė bejzbollit. Edhe njė tjetėr polic vazhdonte tė mė grushtonte dhe godiste pas shpinės. Marrja nė pyetje zgjati pėrafėrsisht njė orė . . . Mė 26 nėntor, gjatė ditės u mora pėrsėri nė pyetje nga tre ose katėr policė,. . . Me atė rast mė kapėn flokėt dhe mė goditėn me shkop. . . Tė gjithė vazhduan tė mė lėndojnė deri nė ora 1:00 tė mėngjesit. Mė duket sė ky keqtrajtim ka filluar diku rreth orės 19:00. Nė njė moment, ata mė detyruan tė dalė nė njė korridor tė gjatė ku policėt, pėr tė cilėt unė mendoj se ishin kujdestarė, mė tėrhiqnin flokėt dhe mė detyruan tė vrapoj pėrgjatė korridorit, deri sa tė tjerėt ishin pozicionuar nė anėn tjetėr dhe mė rrėzonin. . . Pas asaj, mė dėrguan nė njė zyre ku u kėrcėnova me djegie nėse nuk do tė flisja. Kur refuzova, ata ndezėn dy llampa shpėrthyese, tė cilat ishin tė lidhura me dy shishe tė vogla tė mbushura me gas. Ata mė detyruan tė ulem nė tokė, ku kishin vendosur llampat eksploduese njė metėr larg kėmbėve tė mija, nga tė cilat mė parė m’i kishin zbathur kėpucėt. Nė tė njėjtėn kohė ata vazhdonin tė mė godisnin. Pas kėtij keqtrajtimi, ata tregonin dhe mė spėrkatnin me njė gjilpėrė, duke mė kėrcėnuar se do tė mė injektonin. Kur pashė atė, unė grisa mėngėn e kėmishės sime dhe thashė: ‘Vetėm vazhdoni, por nuk guxoni; ashtu edhe si mendova, ata nuk zbatuan kėrcėnimin e tyre. . . Policėt mė lanė tė qetė pėr 15 minuta, pastaj njėri prej tyre mė tha: ‘Ju arabėt kėnaqeni duke ju shtypur’. Ata mė kapėn, mė detyruan tė zhvishem dhe njėri prej tyre mė futi njė shkop tė vogėl dhe tė zi nė anusin tim.Vini re. Kur Z.Selmouni kujton atė skenė, ai menjėherė fillon tė qajė.

Jam i vetėdijshėm se kjo qė ju tregova ėshtė shumė serioze, por e gjitha ėshtė e vėrtetė, unė e kam pėrjetuar krejt atė keqtrajtim . . .Gjykata Evropiane pėr tė Drejtat e Njeriut, pas shqyrtimit tė fakteve dhe provave tė rastit Selmouni vs France, me 28 korrik 1999, vendosi unanimisht se nė kėtė rast ėshtė shkelur Neni 3 i Konventės Evropiane pėr tė Drejtat e Njeriut.

BURIMI:GJYKATA EVROPIANE PĖR TĖ DREJTAT E NJERIUT, RASTI SELMOUNI V. FRANCE, VENDIMI I 28 KORRIKUT 1999, STRAZBURG, FRANCĖ.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
TREGIMI ILUSTRUES
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: --RINIA-- :: prespektivat e te rinjėve-
Kėrce tek: