FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 pyetje per diskutim 2

Shko poshtė 
AutoriMesazh
looney tun
TOP POSTUES
TOP POSTUES
looney tun

Male
Numri i postimeve : 81
Age : 26
lokacioni : pej
Registration date : 14/08/2008

pyetje per diskutim 2 Empty
MesazhTitulli: pyetje per diskutim 2   pyetje per diskutim 2 I_icon_minitimeSat 8 Nov - 0:28

. Cilat deprivime dhe nėnshtrime i kanė pėrjetuar tė varfėrit nė Baran? Si i vlerėsoni kėto, “Shkelje e tė drejtės pėr . . .”

2. Ēfarė kujtimi zgjon te ju kjo pėrvojė dhe ēka mendoni se duhet bėrė?

3. Krahaso gjendjen e varfėrisė nė Baran me pėrvojat e varfėrisė nė vendin tuaj. Sipas pėrvojės qė keni, ēfarė janė pėrftyrimet tuaja pėr varfėrinė?

4. A e vėreni ndonjė lidhje nė mes tė rritjes sė varfėrisė dhe sigurisė njerėzore? A mendoni se trajtimi i njerėzve ashtu siē ėshtė pėrshkruar nė tregimin ilustrues mund tė ndikojė nė sigurinė njerėzore? Nėse po, ēfarė efektesh mund tė ketė?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
pyetje per diskutim 2
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: --RINIA-- :: problemet e te rinjeve-
Kėrce tek: