FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ilaē i ri pėr kurimin e kancerit nė prostatė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 164
Age : 25
lokacioni : BEVERLY HILLS
hobi ose puna juaj : ADMIN I FORUMIT
Registration date : 27/04/2008

MesazhTitulli: Ilaē i ri pėr kurimin e kancerit nė prostatė   Fri 15 Aug - 9:33

Quhet "abiraterone" dhe duket se ėshtė nė gjendje tė luftojė me sukses tumorin dhe tė zgjasė pėr shumė vite jetėn e pacientit. Medikamenti qė ka qenė objekt i njė studimi tė publikuar nė numrin e fundit tė "Journal of Clinical Oncology", lufton kancerin duke bllokuar hormonet (para sė gjithash testosteronin) qė e ushqen. Mendohet se ilaēi do tė tregtohet brenda 2-3 vjetėsh nė formė pilulash. Eksperimentet e kryera mbi "abiraterone" janė kryer nė Londėr, pranė "Institute of Cancer Research" dhe "Royal Marsden Hospital". Deri mė tani janė marrė 250 pacientė si kavie dhe ėshtė parė se ėshtė dyfishuar niveli i jetėgjatėsisė. Medikamenti duket se ėshtė nė gjendje tė ketė njė impakt pozitiv nė 80 % tė rasteve. Forma mė agresive dhe vdekjeprurėse e kancerit nė prostatė, qė nė njė vend si Britania e Madhe prek rreth 10 mijė burra ēdo vit, zakonisht shkakton vdekjen e pacientit brenda 18 muajsh. Nė vazhdėn e suksesit tė arritur mbi kancerin e prostatės, mjekėt londinezė tashmė po eksperimentojnė "abiraterone" pėr trajtimin e kancerit tė gjirit, me shpresėn se medikamenti do tė rezultojė sėrish efikas.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://pejacity.albanianforum.net
 
Ilaē i ri pėr kurimin e kancerit nė prostatė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Shėndetsi :: shendetsi-
Kėrce tek: