FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Regullorja e Chat`it

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Numri i postimeve : 164
Age : 26
lokacioni : BEVERLY HILLS
hobi ose puna juaj : ADMIN I FORUMIT
Registration date : 27/04/2008

Regullorja e Chat`it Empty
MesazhTitulli: Regullorja e Chat`it   Regullorja e Chat`it I_icon_minitimeTue 11 Nov - 0:18

ME DATE`N 9 NENTOR 2008 ESHTE VENE NE PERDORIM EDHE CHAT`I KU JU MUND TE BISEDONI ME NJERZIT QE NDODHEN NE CHAT NE JU PREFEROJM QE TI NDIQNI REGULLAT NE VAZHDIM PER ARSYE QE NE TE MOS UA BEJM KICK
1. Shkrimi i mesazheve ne gjuhė tė ndrysheme nga Shqipja seshte lejuar
2. Nxisin racizem, luftė, ose akte tė kunderligjshme.
3. Bėjnė propogandė partiake nė formen e slloganeve, thirrjeve ose programeve (pėrjashtohet informimi dhe analiza).
4. Reklamohen faqe tė tjera interneti pa lejen e stafit.
5. Vendosin foto tė cilat kanė si permbajtje njė nga 4 pikat e mesiperme.
6. Shkrimi i gjithe mesazhit me shkronja kapitale.
7. Dėrgimi i mesazheve private kėrcenuese ose ofenduese stafit ose anėtareve tė tjerė tė forumit.
8. Cenojnė nderin ose ofendojnė njė pjestar tė stafit ose njė anėtar tjeter tė forumit.
9. Reklamimi i produkteve ose veprimeve ilegale,pornografike, ose pirate.web siteve pa lejen e administratorve te forumit(shiqoni per me shum ne temen--regullorja per website
10. Ndalohet nė mėnyre absolute vendosja e mesazheve/email-ve/chat log private nė kėtė forum.

Ēdo anėtar i forumit ėshtė i detyruar t'i respektojė kėto rregulla pa pėrjashtim."Rregullorja pėr antaret nė PEJACITY ėshtė pjesė thelbėsore, qė siguron rregull nė Chat. Si e tillė ajo duhet tė respektohet nga tė gjithė vizitorėt si dhe natyrisht nga Operatorėt. Ēdo vepėr qė ėshtė nė kundėrshtim me rregulloren ėshtė shkas pėr largim nga Chati!

Nė vazhdim vijojnė pikat qė duhet tė respektohen:


1. Ndalohet cdo gjė qė pengon rrjedhen normale nė Chat si dhe qė pengon bashkėbiseduesit tjerė, siq vijon:

-pėrseritjet
-fyerjet
-sharjet
-reklamat
-te ngjashme

2. Ndalohet rreptėsisht pėrdorimi i gjuhes serbe si dhe gjuhėve tjera sllave. Nė Chat pėrdoret gjuha shqipe,

3. Mirėkuptim me moderatorė, tė cilet janė me shenjen @ para emrit. Ata tė ndihmojnė pėr bisedė tė qetė dhe pa pengesa. Prandaj lutja jonė pėr bashkepunim me Moderarorėt!


Argėtohuni sa tė mundeni nė Forumin tonė.
Mundohuni tė jeni tė sjellshėm dhe ndihmoni njėri tjetrin nė forum.
Bėni njė kėrkim para se tė hapni njė temė tė re.

Mesazhet qė pėrmbushin qoftė edhe njė prej ketyre kushteve do ose fshihen nga moderatoret.
Arrow Anėtarėt qė thyejnė nė mėnyre frekuente kėto rregulla nuk do tė lejohen tė shkruajne nė forum dhe chat pėr njė periudhe tė caktuar ose do tė pėrjashtohen.


Kėto rregulla janė tė konsultushme dhe nė menun Rregullat e Forumit

Ju urojm njė qėndrim sa mė tė kėndshem
ME RESPEKT STAFI I PEJA CITY
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://pejacity.albanianforum.net
 
Regullorja e Chat`it
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: PEJACITY :: regullorja-
Kėrce tek: