FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Nėse nuk lshon pe Europa as Shqipėria e Kosova nuk dot lėshojn pe‏

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Numri i postimeve : 164
Age : 26
lokacioni : BEVERLY HILLS
hobi ose puna juaj : ADMIN I FORUMIT
Registration date : 27/04/2008

Nėse nuk lshon pe Europa as Shqipėria e Kosova nuk dot lėshojn pe‏ Empty
MesazhTitulli: Nėse nuk lshon pe Europa as Shqipėria e Kosova nuk dot lėshojn pe‏   Nėse nuk lshon pe Europa as Shqipėria e Kosova nuk dot lėshojn pe‏ I_icon_minitimeThu 20 Nov - 22:01

Ēdo shtet nė rajon e ka njė Mitrovic, kėshtu tha Hajredin Kuēi nė emisionin Sy me Sy nė RTV 21. dhe nėse dot bėhet e tepėrt diskutimi me EULEX nėse nuk dot shtrihet misioni nė Veriun e Kosovės pikėrisht nė Mitrovic at`her nuk po rrespektohet kushtetuta e shtetit, dhe nėse nuk rrespektohet nga ndėrkombėtarėt, nuk dot rrespektohet as nga Shqipėria dhe Kosova...

Shqipėria dhe Kosova qysh nga 1912 ėndėrrojn tė bėhen bashk nė njė shtet, dhe nėse kėtu dėshton OKB-ja me 6 pikshin ku mės tepėrmi e pėrkan Bashkimi Europian qė gjith mon i ka coptu tokat SHQIPTARE. Shqipėria ua ka tėrhek vrejtėjen Instutucionev tė Kosovės qė mos tė nguten me 6 pikėshit se tani mė ka ardhur momenti i shum pritur. Mos pranimi i 6 pikėshėve dhe EULEX dot futet pa miratimin e pales sė Kosovės tė 6 pikshit dhe me atė rast bėhet shkelja e kushtetutes tė Kosovės dhe pastaj. Shqipėria dhe Kosova dot tė shkel Kushtetutat e saja, dot bėjn bashkimin kombėtar, dhe me bashkimin kombėtar dot fillojn ndarja nė bazat etnike.. kėtu dot lėndohen Shteti i Maēedonis, Malit tė zi, Greqis dhe i Sėrbis...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://pejacity.albanianforum.net
 
Nėse nuk lshon pe Europa as Shqipėria e Kosova nuk dot lėshojn pe‏
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: lajme.sport.vip etj :: lajme-
Kėrce tek: