FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Michael Jackson behet mysliman

Shko poshtė 
AutoriMesazh
york

york

Male
Numri i postimeve : 19
Age : 26
lokacioni : pej
Registration date : 17/06/2008

Michael Jackson behet mysliman Empty
MesazhTitulli: Michael Jackson behet mysliman   Michael Jackson behet mysliman I_icon_minitimeSun 23 Nov - 17:07

Michael Jackson eshte konvertuar ne mysliman, madje ka nderruar emrin ne Mikaeel. 50-vjecari eshte fotografuar me nje veshje tipike myslimane, ndersa ka marre pjese ne nje ceremoni ne shtepine e nje miku te tij ne Los Anxhelos, shkruan “The Sun”.

Jackson eshte fotografuar i mbuluar me nje shami te zeze. Nje burim deklaroi per gazeten se kengetari, i rritur si deshmitar i Jehovait vendosi te kthehej ne mysliman, ndersa realizonte nje album ne shtepine e mikut te tij. Ndikim mendohet se kane pasur nje producent dhe nje kantautor, te dy perqafues te Islamit. Mesohet se Michael refuzoi emrin Mustava, por preferoi emrin Mikaeel, nje nga engjejt e Allahut emri Mikaeel [Derguar nga Presheva-lee]no coment
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Michael Jackson behet mysliman
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: lajme.sport.vip etj :: VIP-
Kėrce tek: