FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 poezi dashurie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
looney tun
TOP POSTUES
TOP POSTUES
looney tun

Male
Numri i postimeve : 81
Age : 26
lokacioni : pej
Registration date : 14/08/2008

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: poezi dashurie   poezi dashurie I_icon_minitimeFri 15 Aug - 11:04

...nuk e di perse por sot jo si ne cdo mbremje syri im nuk derdhi lot... ...nuk e di c'ndodhi di vetem qe loti ne zemer me nuk rrodhi... ...nuk e di perse por nje nat te qet dhe te embel kalova ...nuk e di cndodhi por nga endrrat me nuk u torturova... ...nuk e di perse por sot u zgjova e lumtur... u zgjova me ate buzeqeshje qe kish kohe e humbur... nuk e di perse por per ty mendoj... mos jan fjalet e tua qe me len te qet.... mos je ti virus qe dhimbjes i ben keq... nuk e di perse.... por ti sme le ne erresire.... ti me ben te qesh , te enderroj... ti me ben thjesht te jetoj... ...un nuk e di cka ndodhur... ...nuk e di perse.... ma thuaj te lutem nese nje pergjigje e ke .... (.....NUK E DI PERSE.....)
NE FILLIM TE ZEMRES SIME
EMRIN TENDE E RUAJ,
ASKUJ SI TREGOJ SE PER TY VUAJ
NJE DITE DO TA KUPTOJSH
KENDE FSHE ZEMRA IME,
KUJTE JA FALA JETEN DHE ASPAK S'ME DHIMBET.


KAM SHUM FRIG TE FLEJ
SE TY DO TE ENDEROJ,
KAM SHUME FRIG TE ZGJOHEM
SE TY DO TE KERKOJ,
KAM SHUM FRIG TE VDES
SE DO TE HAROJ,
KAM FRIG TE JETOJ
SE SHUME ZEMER TE DASHUROJ

KUR TE BIESH NE GJUM
MENDO PAK PER MUA
MOS BJER NE MES TE SHTRATIT
ME LE PAK VEND DHE MUA
DO VIJ PAS MESNATE FORTE
DO TE PERQAFOJ DO TE PUTHE
SE TE DUA SHUM E KUR S'DO TE HAROJ

YJET E NATES KUJDESUNI PER PERSONEN QE E DUA SHUME
SEPSE ASAJ JA KAM DHURUAR ZEMEREN TIME
JETEN TIME.EMUNICIONET E MIJA.OK KUR BIJE TE FLEJ
TY PARA TE KUJTOJ PO SA ME MERE GJUMI TY TE ENDEROJ
NATA ME KALON MENDOJ SE ME TY JAM
KUR ZGJOHEM PIKLLOHEM SE TY PRAN NUK TE KAM.
KEQ KEQ KEQ
SA HER QE ME SHIKON
ME FAL NJE JETE
NJE HER ME NDEZ
DY HER ME DJEG
SA HER BUZA JOTE
ME THOTE NJE FJAL
NJE HER ME MBYT
DY HER ME N'GJALL.HEEEY
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
poezi dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: zbavitje muzik msn etj :: poezi-
Kėrce tek: