FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Boronica e kuqe, “ e mirė” pėr infeksionet urinare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 164
Age : 25
lokacioni : BEVERLY HILLS
hobi ose puna juaj : ADMIN I FORUMIT
Registration date : 27/04/2008

MesazhTitulli: Boronica e kuqe, “ e mirė” pėr infeksionet urinare   Fri 15 Aug - 9:36

Efektet dobiprurėse i atribuohen pranisė sė proantocianidineve (PAC), njė element specifik pėr boronicėn, e cila pengon bakteret patogjene tė dėmtojnė mukozėn e rrugėve urinare, duke evituar nė kėtė mėnyrė zhvillimin e infeksionit.
Cistiti ėshtė njė patologji shumė e pėrhapur dhe ėshtė mjaft e lartė frekuenca tė gratė, sidomos atyre qė janė seksualisht aktive. Shkaku kryesor ėshtė njė infeksion i tipit bakterial, por ndonjėherė, megjithėse mė rrallė, mund tė shkaktohet nga trauma, alergji apo situata tė uljes sė sistemit imunitar.
Terapia klasike pėrfshin marrjen e antibiotikėve, por studimi mė i fundit ka treguar se njė ndihmė e vlefshme mund tė na vijė dhe nga natyra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://pejacity.albanianforum.net
 
Boronica e kuqe, “ e mirė” pėr infeksionet urinare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Shėndetsi :: shendetsi-
Kėrce tek: