FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Roboti nė vend tė ushtarit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.dock
team
team
Mr.dock

Male
Numri i postimeve : 87
Age : 89
lokacioni : peja
hobi ose puna juaj : xxx
Registration date : 15/06/2008

Roboti nė vend tė ushtarit Empty
MesazhTitulli: Roboti nė vend tė ushtarit   Roboti nė vend tė ushtarit I_icon_minitimeThu 21 Aug - 22:20

Roboti nė vend tė ushtarit F_042910Roboti nė vend tė ushtarit
Ushtari i ri izraelit nuk fle asnjėherė derisa ėshtė roje, sepse thjesht ėshtė njė robot. Mund tė bart edhe pesha tė rėnda dhe tė jetė i pajisur me pushkė automatike si dhe kamerė pėr tė mbikėqyrur rajone tė ndjeshme siē janė kufijtė.
Hulumtuesit i kanė treguar kėtė robot agjencisė sė lajmeve Associated Press. Ata thonė se roboti mund tė zėvendėsojė ushtarėt nė rajone tė rrezikshme dhe kėshtu tė zvogėlojnė humbjet.

Ky robot i ėshtė bashkuar fluturakeve pa pilot si sisteme pa njerėz tė cilat i pėrdorė ushtria izraelite.

Qendra mbikėqyrėse e robotit mund tė jetė larg nga fushėbeteja. Ai duket si njė videolojė me joystick apo me timon e pedale pėr vozitėsin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Roboti nė vend tė ushtarit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: romanca shkenc etj :: shkenc & robotik & teknologji-
Kėrce tek: