FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Agjencia Europiane e Hapėsirės lėshon anijen robot drejt S.O.N

Shko poshtė 
AutoriMesazh
york

york

Male
Numri i postimeve : 19
Age : 26
lokacioni : pej
Registration date : 17/06/2008

Agjencia Europiane e Hapėsirės lėshon anijen robot drejt S.O.N Empty
MesazhTitulli: Agjencia Europiane e Hapėsirės lėshon anijen robot drejt S.O.N   Agjencia Europiane e Hapėsirės lėshon anijen robot drejt S.O.N I_icon_minitimeTue 26 Aug - 22:02

Agjencia europiane e Hapėsirės kreu lėshimin e parė tė njė anije robot tė ndėrtuar pėr t'u ankoruar automatikisht me Stacionin Ndėrkombėtar tė Hapėsirės.

Anija robot me njė ngarkesė 20 tonėshe u ngrit sot nga Guajana franceze e lėshuar nga njė raketė e fuqishme. Anija do tė dėrgojė furnizime nė Stacionin Ndėrkombėtar tė Hapėsirės. Tė martėn agjencia amerikane e hapėsirės ka nė plan tė nisė anijen Endevėr pėr nė mision nė kėtė stacion.

Gjatė fluturimit tė Endevėrit, anija evropiane do tė jetė rreth dy kilometra nga stacioni dhe nga anija amerikane. Roboti europian do tė ankorohet nė stacion vetėm pas kthimit tė anijes Endevėr nė Tokė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Agjencia Europiane e Hapėsirės lėshon anijen robot drejt S.O.N
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: romanca shkenc etj :: shkenc & robotik & teknologji-
Kėrce tek: