FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Geoportail, Vizualizimi 3d i mjedisit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
york

york

Male
Numri i postimeve : 19
Age : 26
lokacioni : pej
Registration date : 17/06/2008

Geoportail, Vizualizimi 3d i mjedisit Empty
MesazhTitulli: Geoportail, Vizualizimi 3d i mjedisit   Geoportail, Vizualizimi 3d i mjedisit I_icon_minitimeTue 26 Aug - 22:04

Te vizualizosh mjedisin tone fale internetit tani eshte nje praktike e njohur. Por perveē Google Earth ka edhe shume faqe te tjera qe te japin mundesine qe te lundrosh ne gjeografine e planetit. Nje i tille eshte Geoportail i cili eshte paraqitur ne Fiera e Imazhit ne Montecarlo.. Duke marre te dhenat e Institutit Kombetar te Gjeografise ne France, ai perdor te dhena precise dhe nje rezolucion shume te larte. Keto e radhisin Geoportail me lart se Google Earth. Menjehere ka gjetur perdorim te gjere nder arkitekte dhe urbaniste si dhe specialiste te fushave te ndryshme. Tani per tani ai mbulon vetem teritorin francez ne 3d me pretendimin e mbulimit te gjithe botes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Geoportail, Vizualizimi 3d i mjedisit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: romanca shkenc etj :: shkenc & robotik & teknologji-
Kėrce tek: